X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


85 درصد درد زایمانها به روش هیپنوتیزم قابل کنترل است
یک استاد هیپنوتیزم و مبدع زایمان بدون بیهوشی گفت: 85 درصد درد زایمان ها به روش هیپنوتیزم قابل کنترل است و مادر تنها 15 تا 20 درصد در حین زایمان احساس دردخواهد داشت.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، استاد " حسین الماسیان" در حاشیه سومین زایمان بدون بیهوشی که امروز در بیمارستان آسیا درتهران انجام شد به خبرنگار ایرنا گفت: زایمان با هیپنوتیزم کاملا بی درد نیست ،البته درد اندک مادر با روش هیپنوتیزم کنترل می شود.
استاد الماسیان متولد خرم آباد لرستان است .وی دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی شاخه تعلیم وتربیت است و تخصص خود را تحت عنوان" هیپنوتیزم تراپی " ازیکی از دانشگاههای آمریکا دریافت کرده است.
الماسیان معقتد است از روش هیپنوتیزم می توان دردرمان بیماریهای روان تنی استفاده کرد.
وی در خصوص زایمان نادر امروز گفت: در عمل جراحی امروز مادر اندکی احساس درد داشت اما با ایمان کامل به توانایی های مادر مطمئن بودم اینکار با موفقیت انجام می شود.
استاد الماسیان گفت: اگر تمایل و اشتیاق خود مادر نبود من این کار را انجام نمی دادم چرا که بیشتر از مادر من به لحاظ انتقال انرژی دچار ضعف جسمانی می شوم .
به گفته وی "روش سزارین بدون بیهوشی با استفاده از هیپنوتیزم " درحال حاضر فقط درایران انجام می شود.
وی گفت: در این زایمان 12 تا 13 جلسه بر روی مادر نشست مشترک روانی هیپنوتیزم انجام شد و تستهای مختلف ارزیابی تحمل درد از مادر گرفته شد.
الماسیان در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا که هنگام
عکس العمل های دردناک مادر آیا احساس نگرانی نداشتید؟، گفت: اگرچه تجربه قبلی از این نوع زایمان داشتم ، خالی از نگرانی و استرس نبودم اما به کارم ایمان کامل دارم و مطمئن بودم این دردها لحظه ای و زودگذر است.
استاد الماسیان که فرزندخود را نیز با کمک اطبا به همین روش بدنیا آورده است خاطرنشان کرد:این چهارمین نوزادی است که با روش هیپنوتیزم در ایران بدنیا آمده است و جنسیت این نوزادان یک پسر و سه دختر بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد: بتواند در آینده با این روش کمک به انجام جراحی های بزرگتری بدون بیهوشی انجام دهد .
"مقدم " مادر جوانی که زیر 30 سال بود و با کمک هیپنوتیزم از روش سزارین فرزند دختری به دنیا آورده بود. لحظاتی پس از انجام این جراحی حتی قادر به گفت وگو با خبرنگار ایرنا شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا احساس درد در حین زایمان داشتی یا خیر؟ گفت: احساس خاصی داشتم که وصف ناشدنی است.
مقدم از احساسش گفت که غیرقابل تعریف است اما او خود نیز که کمی احساس سر گیجه داشت از اتمام این جراحی بدین روش کاملا متعجب بود شاید باور نمی کرد این عمل واقعا به صورت طبیعی و بدون تزریق هیچ گونه داروی بیهوشی امکان پذیر باشد.
این مادرجوان در جراحی سزارین بدون بیهوشی با هیپنوتیزم دومین فرزند خود را که دختری شیرین و معصوم بود را به دنیا تحویل داد.او نام " پریناز " را برای دخترش برگزیده است.