X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


مقام ارشد پزشکی، لیام دونالدسون هفته گذشته اعلام کرد که در انگلستان نسبت بیماران مبتلا به آنفلوانزای خوکی بستری در بیمارستان که در بخش مراقبت‌های ویژه پذیرش می‌شوند، همچنان رو به افزایش است. در هفته منتهی به 28 اکتبر، 157 نفر از 751 بیمار بستری مبتلا به بیماری (21)، بایستی به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده می‌شدند که این مقدار، بیشتر از 63 نفر از 840 بیمار (5/7) در هفته آخر ژوئیه است که همه‌گیری به اوج خود قبل از آغاز تعطیلات مدرسه رسیده بود...

دونالدسون گفت که بالاترین میزان بستری در هفته منتهی به 28 اکتبر مربوط به کودکان زیر پنج سال و احتمال داشتن بیماری زمینه‌ای در بیماران جوان‌تر بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، کمتر از بیماران مسن‌تر بود.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که 65 از 97 نفری که در انگلستان در اثر همه‌گیری آنفلوانزای خوکی فوت کردند، در گروه‌های در اولویت بالای واکسن زدن (زنان باردار، افراد بالای 65 سال و بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن زمینه‌ای از قبیل دیابت، بیماری‌های قلبی و آسم) قرار داشتند.

برنامه واکسیناسیون آنفلوانزای خوکی ابتدا با توزیع اولین واکسن‌ها در میان شرکت‌های مراقبت‌های اولیه برای واکسیناسیون متخصصان مراقبت سلامت در 21 اکتبر آغاز شد. به محض اینکه درمانگاه‌های عمومی، واکسن‌های خود را دریافت کنند، واکسیناسیون جمعیت «در معرض خطر» آغاز خواهد شد. بروز آنفلوانزای خوکی همچنان در حال افزایش است ولی آهنگ آن از دو هفته گذشته، کندتر است. در هفته منتهی به 25 اکتبر، تقریبا 78000 مورد جدید آنفلوانزای خوکی وجود داشت که 53000 مورد آن مربوط به هفته گذشته و 27000 مورد مربوط به هفته قبل از آن بود. بیشترین افزایش در کودکان رخ داد.